Napoje zimne i gorace charakterystyka

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który również zaspokoiłby ich zainteresowanie oraz orzeźwił. W takim przypadku doskonale konsultują się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego czy też kruszonego lodu. W internecie i książkach kucharskich można znaleźć wiele przepisów na świeże napoje tego modelu. Tak można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, ale warto nauczyć się tworzyć je jedynemu. Jest wówczas nie tylko znacznie popularniejsze rozwiązanie, ale też większe. Eksperymenty w kuchni dają dużą satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny czy znajomi, którzy wejdą z wizytą w wszelki upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, jest ostatni o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można osiągnąć o dowolnej porze roku, nie tylko latem, a mleko to składnik wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jakieś z najpopularniejszych owoców na placu. Otrzymany napój jest przyjemny, ważny i zdrowy - wszak każdy gęsty koktajl można stosować jak samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym popularnym sposobem koktajlu stanowi ostatni o smaku truskawkowym. Najlepiej przygotowywać go w terminie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i otwarte na wszystkim stoisku. Dobrym rozwiązaniem jest połączenie mleka, truskawek i bananów - ta unikalna praca będzie bliskim doznaniem dla polskich kubków smakowych.

Tak można mówić przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, wykonany z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! A że brzoskwiniowe orzeźwienie? W przypadku brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. I co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest gorzkie - rozmawiam z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście wpływ na koktajl i finalne materiały to jeszcze nie wszystko. Powinien mieć dobry sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z odpowiedniej firmy lub solidna rozdrabniarka do owoców. Na rynku istnieje sporo takich artykułów oraz warto poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wybrać taki, który tak zaspokoi nasze wymagania oraz potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z lokatą kruszenia lodu, który przyda się nie tylko do deserów owocowych, ale też na dowód do przyrządzania mrożonej kawy.