Nowoczesny komputer stacjonarny

Często możemy zauważyć w interesach wyposażenie stanowiska kasjera w skórze nowoczesnego komputera - często z dotykowym ekranem - oraz drukarki fiskalnej i fizycznego bądź zintegrowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania powszechnie bierze się w znaczących marketach i sklepach przylegających do budowy sklepów.

Jest w nich bardzo asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, i jedne produkty równie przeważnie są sprzedawane, kiedy również zamawiane. Stąd też zachodzi potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży i spełniania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go ponad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zawsze ale ta komputeryzacja jest chciana. Przykładowo, jeżeli jesteśmy do podejmowania z niskim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W formie kiedy jednorazowo zamawiamy kilka albo kilkanaście sztuk samego produktu raz na dwa tygodnie a jak rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. To wystarczy asortyment podzielić na kilka albo kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z opłatami na każdym samym produkcie. W pozycji jeżeli tego asortymentu jest dużo, nie jest przy tym wielu pracy, i szybko jest upilnować wszelkie kolei w terenie ceny czy części artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik osiąga określony poziom dochodów, wówczas musi brać tego narzędzia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i brania jej przy każdej transakcji, jest duży wybór co do guście kasy. W sukcesu małego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, jaki nie posiada zbyt dużo funkcji, a jest oszczędny w obsłudze. Możemy z góry założyć, że są to kryteria najistotniejsze dla nas w wypadku zakupu kasy i że przez długi pogoda nie ulegną one zmianie.