Uzaleznienie od komputera i zagrozenia z nim zwiazane

Rozwój nowych technologii, w tym Internetu sprawia, że nasze życie nabiera nowego wymiaru. Pewne pracy stają się dla nas jaśniejsze i mocniejsze w wykonaniu. Z różnej jednakże strony wymagamy istnieć niezwykle delikatni, ponieważ komputer, z jakiego tak często korzystamy, może stawać się dla nas zagrożeniem.

Zatem nie żart, ale fakt. Coraz częstszym problemem stoi się uzależnienie z komputera, który zdobywa w jednym momencie człowiekowi opiekę nad jego byciem, zmuszając bezpośrednio do mieszkania przed nim coraz więcej czasu. Na powodzenie w dobie, gdy jeszcze więcej kobiet narzeka na uzależnienie od komputera leczenie staje się i jeszcze dużo modne. Jest jeszcze bardzo ośrodków ( u mnie w Krakowie ), w których osoby zależne z inna kształtują się mieć ze zdobyczy cywilizacyjnej, którą jest Internet, zachowując nad nią doskonałą kontrolę.

Jak robi terapia? Otwiera się ona od uświadomienia pacjentowi, iż jego związanie jest właściwe i rzeczywiste, a nie kiedy toż głównie jest w myśli pacjentów- wymyślone przez najbliższych. Tylko w terminie, kiedy pacjent uświadamia sobie swoje uzależnienie, używa się do innych etapów terapii. W realizacji gromadzą się one na lekcji poprawnego korzystania z komputera oraz Internetu. Na czym wtedy polega? Bardzo dynamiczne jest wprowadzenie specjalnego dzienniczka, a także układanie szczegółowych planów dnia. Plany te oczywiście muszą uwzględniać inne absorbujące czynności, w tym chwila określony na codzienną dawkę cechu i aktywny wypoczynek.

Uzależnienie od komputera to klasyczny problem, który objawia się między innymi pobudzeniem psychoruchowym, obsesyjnym myśleniem, czy wycofaniem. Spośród obecnym każdym osoba uzależniona może sobie poradzić, jeśli znajdzie profesjonalne wsparcie.